KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15889137
nr 1588 9137
Ã…ke Nothberg
(1891-1973), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1942, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 58x50 cm
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 18 december 2023
kl 19:34:50
18/12 13:35:19
600 kr
18/12 19:13:57
Ã…ke Nothberg
Läs mer om Ã…ke Nothberg